Patine.pl

Nowości w ofercie

LCF i Perrin
W ofercie sklepu multirenowacja.pl pojawił się nowy dział SKARPETY. Najwyższej jakości francuskie skarpety marek La Chaussette Francaise i Perrin to od dawna planowane uzupełnienie oferty wymuszone przez naszych Klientów. Absolutnie najwyższa jakość, ręczne wykończenia, najlepsze naturalne surowce … czyli to wszystko co sprawia, że produkt spełnia nasze kryteria, wpisując się w motto naszego sklepu „JAKOŚĆ MA ZNACZENIE”. Skarpety z naszej oferty, poza zaspokojeniem oczekiwań wymagającego Klienta ubierającego się z klasą są również idealnym prezentem dla osób ceniących sobie styl. Więcej o skarpetach w LINKU.

top_la_chaussette_francaise_01

top_la_chaussette_francaise_02

top_la_chaussette_francaise_03

top_la_chaussette_francaise_04

perrin_332_01

Perrin_skarpety_386_01

Sole Guard Saphir
W ofercie pojawił się również zupełnie nowy produkt, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie producentów oraz użytkowników wysokiej jakości obuwia ze skórzanymi podeszwami. Użytkownicy dobrej klasy obuwia ze skórzanymi spodami dzielą się:

 1. Na tych, którzy nie robią ze spodami nimi nic, poza czyszczeniem
 2. Na tych, którzy od razu lub po jakimś czasie zelują spody
 3. Na tych, którzy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym spody zabezpieczają tłuszczowo

Sole Guard Saphir to produkt, na który czekali Ci ostatni :)  Olej ochronny do skórzanych podeszw. 100% oleju roślinnego stworzonego z myślą o roślinnie garbowanych skórach wykorzystywanych w produkcji wysokiej jakości obuwia. Olej impregnuje oraz zabezpiecza skórzane krupony podeszwowe chroniąc je przed przemoczeniem oraz działaniem soli. Dodatkowo natłuszcza skórę i spowalnia jej zużycie oraz działa antypoślizgowo. Stosując olej marki Saphir możemy znacząco zwiększyć czas eksploatacji skórzanych spodów.

saphir_sole_guard_01

Sposób użycia :
– 
Wstrząsnąć przed użyciem
– Nałożyć na podeszwę cienką warstwę, unikając nadmiaru. Aplikować za pomocą małej szczotki lub pędzelka.
– Za pomocą szmatki ściągnąć nadmiar.
– Poczekać minimum 1 godzinę do całkowitego wyschnięcia.

Uwaga!
Przed pierwszym zastosowaniem oleju podeszwa powinna być już eksploatowana i rozchodzona (szorstka). Przy aplikacji unikamy nadmiaru i krawędzi podeszwy, by nie narazić cholewki buta na kontakt z tłuszczem. Oleju nie należy stosować do spodów klejonych. Olej jest bardzo wydajny. Stosować należy minimalne ilości nie doprowadzając do zmiękczenia kruponu podeszwowego. Buty można eksploatować dopiero po pełnym wyschnięciu, gdyż mokre lub zmiękczone spody zużywają się szybciej.

yanko_001

Więcej o skórzanych kruponach podeszwowych w LINKU.

Zapraszamy!

 • river

  Zobaczyłem małe zdjęcie Sole Guard w newsletterze i myślę sobie – flaszka to nie jest… Saphir alkoholi nie produkuje.
  Może perfumy… to dało mi do myślenia o nutach zapachowych a konkretnie zapachu skóry bo na tym się znają najlepiej.
  Może Royal English Leather bo inspiracją był zapach rękawiczek a może moja ulubiona „skóra” Cuir Ottoman pachnąca jak siodło…
  A tu się okazuje że to olej do podeszew.

  Może Saphir wpadnie na taki pomysł i za jakiś czas zobaczę perfumy…

  • Hahah … bardzo ciekawa koncepcja :) Przy najbliższej okazji podzielimy się nią z właścicielami marki :)

   • river

    Proponuję odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy.
    Udać się do:
    http://www.perfumeriaquality.pl/pl/
    kupić odlewki wyżej wymienionych perfum, albo zapytać o inne stricte skórzane zapachy (podobne do jakiegoś skórzanego produktu).
    Tutaj przykład wykorzystania nazwy Cordovan. Sami najlepiej znacie zapach tej skóry, więc możecie się pokusić o ocenę, czy to tylko marketing, czy coś więcej:
    https://perfumomania.wordpress.com/2011/05/15/banana-republic-cordovan/
    Po takiej prezentacji właściciele będą mieli ból głowy…
    A Wy uznanie za wkład w rozwój takiej marki.

    Teraz stworzenie własnej linii perfum to nie problem. Są gotowe mieszanki, można zatrudnić „nosa” przedstawić mu koncepcję i do dzieła…

 • barrtekk

  „wymuszone przez naszych Klientów” jakoś tak dziwnie brzmi… bardzo Wam z tym źle, że tacy jesteśmy?

  • Tak nam źle, że co jakiś czas z dziką satysfakcją prosimy o kolejne „ciosy” (sugestie) ;)

 • Właśnie niedawno dowiedziałem się o Sole Guard i zastanawiam się, jak to się ma do polecanych na skórzane podeszwy dubbinów? Jaka jest różnica między nimi? Oba są produkowane na bazie tłuszczów, czy więc mają podobne działanie?

  • Dubbiny to najczęściej tłuszcze stworzone z myślą o pielęgnacji i renowacji skór cholewkowych. Sole Guard to produkt stworzony specjalnie z myślą o kruponach podeszwowych garbowanych roślinnie. Czyli produkt optymalnie dostosowany do specyfiki tych skór, który według producenta sprawdza się lepiej niż stałe dubbiny pod każdym względem – ochrona, lepsza trwałość kruponu, hydrofobowość … Za krótko, by wyciągać daleko idące wnioski, ale pierwsze testy są obiecujące :)

 • Grzegorz

  Zakupiłem i polecam. Preparat aplikuje się bardzo łatwo przy użyciu bawełnianej szmatki. Po wyschnięciu podeszwa jest twarda i bardziej gładka (ja zostawiam buty do wyschnięcia na co najmniej dobę po nałożeniu). Zauważyłem, że podeszwy w butach przed i po użyciu oleju, chłoną mniej wody i szybciej wysychają.

Nasze marki