Patine.pl

TARRAGO Nano Cream – test Klienta

Nasi Klienci i Czytelnicy coraz częściej podsyłają nam zdjęcia i różnego rodzaju materiały, za co pięknie DZIĘKUJEMY! To najlepszego rodzaju feedback jaki można sobie wyobrazić – nagroda i jednocześnie motywacja do pracy. Najciekawsze materiały będziemy starali się publikować na naszych profilach społecznościowych lub na łamach bloga, tak jak dzieje się to przy tej okazji. Na crash-testy Pan Krzysztof wziął właściwie 3 produkty: TARRAGO Nano Cream 125ml, TARRAGO Nano Protector  i SAPHIR Baume. Jak każdy z nich poradził sobie z licową cielęcą skórą, która niezabezpieczona mocno chłonie każdą kroplę wody? Oddajemy ten wpis w ręce Pana Krzysztofa!

TARRAGO Nanotechnologia … w kremie
Sezon jesienny niezmiennie wraca do naszego pięknego kraju, a wraz z nim dylemat – jak zabezpieczyć skórzane buty przed nadmiarem wszechobecnej wilgoci. W ofercie multirenowacji znajdziemy szeroką gamę produktów oferujących zabezpieczenie przed wodą, ale tym razem na warsztat weźmiemy TARRAGO Nano Cream 125ml – bezbarwny krem, który poza cząsteczkami nano, zawiera również wosk pszczeli. Do testów wziąłem buty ze skóry licowej Yanko 080Y w kolorze bordowym. To skóra, która w zależności od oświetlenia wpada w inny odcień, co można z resztą zauważyć na zdjęciach.

TARRAGO Nano Cream 125ml – bezbarwny odżywczy i hydrofobowy balsam/krem zawierający 31% wosku pszczelego. Krem został zaaplikowany na lewego buta. W myśl zasady „less i more” zostały nałożone tylko dwie cienkie warstwy w odstępie 24h.

Na prawego buta w celach porównawczych został zaaplikowany krem z pigmentem SAPHIR Baume (dwie warstwy), a jedna ze stron została zabezpieczona TARRAGO Nano Protectorem (pojedyncza aplikacja). Na noskach kilka warstw pasty do butów. Następnie buty zostały spryskane kilkukrotnie mgiełką wody z opryskiwacza.

*lewy but po prawej, prawy po lewej

Poza tym w prawym bucie został również pozostawiony fragment bez żadnego zabezpieczenia, co  natychmiast możemy zaobserwować – woda błyskawicznie weszła w reakcję ze skórą (ciemne miejsce).

Teraz pozostaje pozbyć się nadmiaru wody z buta, najpierw spróbowałem strząsnąć jej nadmiar lekko uderzając o podłogę imitując sytuację, w której buty mamy na nogach.

Na bucie po lewej, gdzie nałożone zostały dwa różne kosmetyki wyraźnie widać różnicę w zachowaniu się wody na cholewce.

Tam, gdzie zaaplikowany został TARRAGO Nano Protector  woda pozostała na bucie (krople są też znacznie mniejsze). W niektórych miejscach krople wody połączyły się gdzie po prawej stronie widać ślady strząśnięcia, takie jak po TARRAGO Nano Cream. Teraz pozostaje poddać preparaty próbie przetarcia.

Na lewym bucie po przetarciu możemy zaobserwować, że krople wody zaczęły się łączyć podobnie jak w przykładzie z TARRAGO Nano Proectorem – woda zaczyna swobodnie ociekać.

Dla porównania prawy but z Nano Protectorem:

Po stronie zabezpieczonej produktem SAPHIR Baume rezultat jest podobny, lecz efekt lotosu jest mniejszy – krople nie ociekają tak swobodnie.

Jak widać – każda ochrona jest dobra, lecz nie identyczna. Jej brak w sezonie deszczowym może spowodować przemoczenie skóry, co przy dłuższym działaniu wilgoci może przynieść niemiłe efekty w postaci mało estetycznych purchli na skórze. Nano Protector chroni powierzchniowo, Baume posiada więcej zalet, ale ociekanie wody jest nieco mniejsze. Natomiast TARRAGO Nano Cream to połączenie wosku pszczelego i nanotechnologii. Krem jest bardziej płynny niż Baume i wchłania się w głąb skóry zapewniając odżywienie i bardziej efektywne zabezpieczenie.

A Wy jak zabezpieczacie swoje buty?

Krzysztof

Jeszcze raz dziękujemy za ciekawy materiał! Lubimy To!

Multirenowacja.pl

 • abc

  Pytanie – buty z skóry licowej traktujemy Creme Pommadier, potem nano protektorem. Używamy butów jakiś czas i przychodzi pora odświeżenia (odświeżenia, a nie całkowitego usunięcia kremów renovatorem i nałożenia od nowa).

  Dajemy po prostu kolejną jedną warstwę Creme Pommadier czy jakoś pozbywamy się nano protektora i dopiero wtedy Creme Pommadier?

  • Krzysztof

   Jeżeli to tylko odświeżenie np.usunięcie drobnych rys to wyszczotkuj dobrze buty i nałóż dwie cienkie warstwy pommadiera.Później możesz aplikować Nano protektor.

 • Krys

  jaki jest środek na przemakalność obuwia i jaka jest długość jego skuteczności

  • Krzysztof

   Na to pytanie nie istnieje jedna odpowiedź, nie ma świętego Grala który definitywnie zapewni właściwości hydrofobowe na określony czas.Wszystko zależy od materiału,sposobu aplikacji,chodu,intensywności opadów. Nanotechnologia wytrzymuje około 3 miesiące ale nie musi.

 • KSEGI

  Moje pytanie, trochę korelujące z wcześniejszym (abc): Gdy chcemy użyć jakiejkolwiek pigmentacji (np. z wykorzystaniem Pommadiera) – i chcemy użyć opisanego „Nano Cream” – to w jakiej kolejności ich używamy? Mam na myśli fakt, iż po Pommadierze, „Nano Cream” może już nie penetrować skóry tak dobrze, jak ma to w założeniu.
  Dodam, że dotychczas używałem Nano Protectora – ostatni etap na koniec, po wszystkich innych aplikacjach.

  • Krzysztof

   Pierwszy będzie pommadier ale skoro później chcesz nałożyć nano cream to nie przesadzaj z warstwami (1-2 cienkie).Poczekaj do wyschnięcia, delikatnie wyszczotkuj i możesz aplikować nano cream.

 • oj][

  Nie zapominajmy, że aplikując tłuste preparaty zmniejszamy oddychalność skóry. Stopa będzie bardziej się pocić.

 • river

  Super pomysł z testem. Jest materiał porównawczy. Co najważniejsze buty nie straciły uroku, bo w przypadku takich ładnych butów każdy ma o to obawy- tj. o totalną matowość.

Nasze marki